دکتر علی قمری » کاشت ایمپلنت » 7 مزیت کاشت دندان جلو
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

7 مزیت کاشت دندان جلو

یکی از مشکلاتی که برای بسیاری از ما یا اطرافیانمان اتفاق می افتد، از دست دادن دندان جلویی است که باعث می شود فرد زیبایی ظاهری خود را از دست بدهد. این مشکل ممکن است به علت های مختلفی از جمله زمین خوردن، تصادف یا مراقبت نامناسب اتفاق بیفتد. ایمپلنت دندان جلو (Incisors implant) یکی از راه های جایگزین برای دندان های از دست رفته است تا زیبایی فرد را بهبود ببخشد. در این مطلب سعی داریم تا بیشتر با موضوع ایمپلنت دندان جلو و مراحل آن آشنا شویم.

ایمپلنت دندان جلو

قبل و بعد از کاشت دندان جلو

دندان جلویی به چه علتی می افتد؟

افتادن دندان ها ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیافتد که رایج ترین آن ها عبارتند از:

 • حادثه
 • بیماری های دهان و دندان
 • مراقبت های نادرست
 • افزایش سن
 • وراثت
 • کشیدن سیگار

از دست دادن دندان های جلو می تواند تاثیر منفی بر روی فرم صورت و لبخند افراد بگذارد.

افتادگی دندان جلویی

نازیبایی لبخند بر اثر افتادگی دندان پیشین

کاشت دندان جلو چیست؟

کاشت دندان جلو یکی از روش های دندانپزشکی برای برگرداندن سلامت و زیبایی افراد است. کسانی که به هر دلیلی دندان جلویی خود را از دست داده باشند، به دلیل عدم زیبایی لبخند، اعتماد به نفس خود را از دست می دهند. کاشت دندان کمک می کند تا فرد لبخند زیبایی داشته باشد.

چه کسانی به ایمپلنت دندان جلویی نیاز دارند؟

کاشت دندان جلو بهترین جایگزین دندان مصنوعی است که به افرادی که دندان های جلوی خود را از دست داده اند، پیشنهاد می کنند. این کاشت ها به طور مستقیم در استخوان فک قرار داده شده و جایگزین ریشه دندان می شود. برای بازسازی دندان ها نیز از تاج های طبیعی استفاده می شود. حال اگر دندان های خود را به هر دلیل از دست داده اید، با مراجعه به بهترین جراح ایمپلنت می توانید به کاشت دندان اقدام کنید. ایمپلنت دندان جلو عمدتاً به دلایل زیر صورت می گیرد:

 • مینای دندان تان شکسته و یا آسیب دیده است.
 • دندان ترک خورده است .
 • دندان به طور کامل آسیب دیده باشد.
 • دندان پوسیده شده است.
 • دندان به دلیل تصادف و یا بیماری از بین رفته است.

بنا به هر دلیلی که اشاره شد، شما دندان های جلوی خود را از دست  داده اید، باید به درمان آن بپردازید که بهترین روش جایگزینی دندان های جلو، کاشت دندان جلو است. فراموش نکنید که انتخاب یک دکتر دندانپزشک خوب می تواند هم روند درمان و هم زیبایی را برای شما آسان تر کند.

کاشت دندان جلویی چگونه انجام می شود؟

در حین کاشت دندان جلو، ایمپلنت ها به جای دندان ها و در داخل استخوان فک قرار داده می شود. زمانی که ایمپلنت و استخوان فک با هم ادغام شدند، روی این پایه ایمپلنت،  تاج دندان قرار می گیرد که جایگزین دندان های جلو می باشد. این تاج ها فرمی شبیه به دندان طبیعی دارند. تاج ها بر روی پایه ایمپلنت قرار گرفته و جای دندان های از دست رفته را پر می کنند.

کاشت دندان جلو روش درمانی پیچیده دهان و دندان است که متخصصان ایمپلنت و دندانپزشکان سراسر دنیا معتقدند که در زمان انجام این جراحی زیبایی و درمانی، باید استخوان فک به اندازه کافی وجود داشته باشد.

ایمپلنت دندان در افرادی که استخوان کافی در فک ندارند، پیوند استخوان انجام می شود زیرا در زمان جویدن غذا، صحبت کردن و سایر فعالیت های روزانه باید فک قادر به نگه داشتن ایمپلنت ها باشد و آن ها را پشتیبانی کند.

خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم، حتی افرادی که دارای استخوان فک ضعیفی هستند، نیز می توانند با پیوند استخوان فک نیز ایمپلنت دندان را انجام دهند. تقویت استخوان فک به مستحکم شدن باف استخوان کمک می کند تا بتوان پایه ایمپلنت ها را به راحتی داخل فک قرار داده و فک بتواند، این پایه را نگه دارد.

علاوه بر استحکام فک استخوان باید، دندان های طبیعی، لثه ها و بافت نزدیک به کاشت دندان نیز در سلامت کامل باشند.

مراحل مختلف کاشت دندان جلو چیست؟

در اولین مرحله بعد از معاینه و تایید برای کاشت دندان جلو ، متخصص ایمپلنت دندان، فضای مناسب را برای ایمپلنت ها در فک ایجاد می کند.

ایمپلنت ها به مدت 3 الی 6 ماه در فک باقی می ماند تا ورم ها و التهاب های فک بهبود پیدا کند.

بعد از این مراحل، پایه و تاج دندان بر روی ایمپلنت قرار می گیرد.

جنس ایمپلنت دندان جلویی از چیست؟

ایمپلنت دندان از سه بخش اصلی ساخته می شود که با توجه به نیاز هر فرد نیز می باشد. به طور کلی ساختمان ایمپلنت دندان شامل :

 • ایمپلنت دندان

از جنس تیتانیوم ساخته می شود زیرا در بافت استخوان به راحتی قرار می گیرد و حساسیتی را ایجاد نمی کند.

 • اباتمنت (پایه تاج)

پایه تاج از جنس تیتانیوم، چینی و یا طلا ساخته می شود که بر روی پایه ایمپلنت قرار داده شده و سپس تاج بر روی آن قرار می گیرد.

 • تاج دندان

بخشی که همانند دندان ساخته شده است. تاج از جنس پرسلن است. پرسلن از آلیاژ فلزی ، تمام چینی و یا تمام فلزی ساخته می شود. این پرسلن با پیچ بر روی Abutment قرار داده می شود. بعد از قرار دادن تاج، بخش پیج شده با ماده ای پر کننده پرشده و پوشانده می شود.

ایمپلنت دندان پیشین

شکل و جنس ایمپلنت دندان

آیا کاشت دندان جلو برای من مناسب است؟

دکتر علی قمری جراح ایمپلنت دندان در غرب تهران در خصوص این سوال بیماران، زمانی که به مطب مراجعه می کنند، این گونه پاسخ می دهند که اگر دندان های جلوی خود را از دست داده اید، کاندید مناسب برای کاشت دندان جلو هستید. با این که بسیاری از افراد در حفظ دندان های خود بسیار کوشا هستند و سعی بر آن دارند که بهداشت دهان و دندان خود را حفظ نمایند، باز دندان های یشان به دلایل ابتلا به بیماری هایی مانند سرطان، دیابت کنترل نشده، شکسته شدن فک، کمبود کلسیم، استعمال دخانیات و یا بیماری های پریودنتال افتاده و یا خراب شده است، از جمله کاندیدای مناسب ایمپلنت دندان هستند.

با این نکته را بدانید که در صورت ابتلا به این بیماری ها و سایر بیماری های زمینه ای ، دندانپزشک زیبایی و متخصص ایمپلنت خود را آگاه نمایید تا در جریان درمان به این بیماری نیز توجه نماید.

مزایای ایمپلنت دندان جلو چیست؟

درمقایسه با سایر روش های دندانپزشک زیبایی، کاشت دندان و یا همان ایمپلنت دندان مزایای بسیاری را دارد. محبوب ترین مزیت این روش این است که ایمپلنت دندان بر روی سلامتی سایر دندان ها تاثیر منفی نمی گذارد. این روش درمانی و زیبایی، یکی از بهترین جایگزین های یک الی چند دندان است. از دیگر مزایای کاشت دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاشت دندان سالم و طبیعی به نظر می رسد.
 • ایمپلنت ها را می توان به مدت طولانی به عنوان جایگزین دندان  اصلی دانست.
 • ایمپلنت به شما امکان می دهد بدون نگرانی از دندان خود لذت ببرید و استفاده کنید.
 • ایمپلنت ها به شما کمک می کنند تا شکل طبیعی لب و صورت خود را حفظ کنید.
 • ایمپلنت ها از استخوان فک شما محافظت می کنند.
 • ایمپلنت به شما امکان می دهد به طور طبیعی صحبت کنید و بخندید.
 • ایمپلنت از دندانهای اطراف محافظت می کند.
قبل و بعد از کاشت دندان جلویی

اصلاح لبخند با کاشت دندان جلویی

 معایب کاشت دندان جلو چیست؟

کاشت دندان جلو اگر چه از مزایای زیادی برخوردار است و زیبایی و سلامت را برای فرد به ارمغان می آورد اما هزینه زیاد، طولانی بودن روند درمان و گاهی درد از معایب این روش است. درد ناشی از کاشت دندان تا حد زیادی به مهارت دندانپزشک و تخصص او بستگی دارد. به همین دلیل توصیه می شود که حتماً برای جراحی به بهترین جراح ایمپلنت تهران مراجعه کنید.

چگونه می توان از ایمپلنت دندان مراقبت کرد؟

دکتر علی قمری جراح و متخصص ایمپلنت در تهران در خصوص مراقبت از دندان کاشته شده این نکات را بیان می کنند :

 • دقیقاً مانند اینکه مراقب دندان خود هستید به همان روش، مجبور هستید مراقب کاشت خود باشید.
 • پس از قرار دادن ایمپلنت دندان ، تمیز نگه داشتن محیط اطراف بسیار مهم است.
 • لازم است هر روز مسواک بزنید و نخ دندان بکشید.
 • برای نتیجه بهتر ، از زاویه 45 درجه به عنوان روش استاندارد مسواک زدن استفاده کنید.
 • برای از بین بردن ایمن و موثر پلاک می توانید از برس های بین دندانی با روکش پلاستیکی نیز استفاده کنید.
 • از تمیز بودن تمام سطوح اطمینان حاصل کنید.
 • در صورت بروز هرگونه مشکلی به دندانپزشک زیبایی خود مراجعه نمایید.

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]
دکتر علی قمری

دکتر علی قمری

فارغ التحصیل از دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی در مقطع دکترای دندانپزشکی عمومی و فارغ التحصیل از دانشکده دندانپزشکی همدان در مقطع تخصص پریودانتیکس (جراحی لثه و ایمپلنت) و دارای بورد تخصصی پریودانتیکس، با بیش از یک دهه سابقه فعالیت درمانی حرفه ای می باشد.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

بهترین جراح ایمپلنت تهران

بهترین جراح ایمپلنت تهران

انتخاب جراح ایمپلنت مناسب برای کاشت دندان، تصمیمی مهم و حیاتی است که بر سلامت دهان و دندان شما در درازمدت تاثیر می‌گذارد. با توجه به اهمیت این...

کاربردهای ایمپلنت های دندانی

کاربردهای ایمپلنت های دندانی

کاربردهای متنوع ایمپلنت‌ های دندان، دندانپزشکی مدرن را متحول کرده اند. کاربرد ایمپلنت‌ دندان فراتر از جایگزینی صرف دندان است. در این راهنمای جامع،...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *