دکتر علی قمری » کاشت ایمپلنت » بهترین جراح ایمپلنت تهران
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

بهترین جراح ایمپلنت تهران

زمانی که یکی از دندان ها یا چند دندان می افتد، فرد نه تنها از نظر زیبایی بلکه برای غذا خوردن و جویدن غذا نیز با مشکل مواجه می شود. به همین دلیل زمانی که با این مشکل مواجه می شویم به سرعت در صدد رفع مشکل برمی آییم. در گذشته، معمولاً فرد تمامی دندان ها را می کشید و سپس از دندان مصنوعی متحرک استفاده می کرد که معایب خاص خود را داشت. اما خوشبختانه، با پیشرفت علم پزشکی، کاشت دندان یا ایمپلنت دندان جایگزین این روش شد. ایمپلنت بهترین جایگزین برای دندان افتاده است و فرد احساس راحتی با آن دارد، البته در صورتی که کار کاشت به درستی و توسط بهترین جراح ایمپلنت تهران انجام شود. اگر ساکن غرب تهران هستید و تصمیم دارید که جراحی کاشت دندان را نزد یک جراح ایمپلنت خوب در تهران انجام دهید، با ما در این مطلب همراه باشید تا به بررسی بیشتر ایمپلنت دندان و معرفی بهترین متخصص ایمپلنت تهران بپردازیم.

نمونه جراحی ایمپلنت

ایمپلنت دندان چیست؟

کاشت دندان و یا همان ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش های جایگزین برای دندان های ریخته شده و یا شکسته است. دکتر علی قمری متخصص ایمپلنت دندان، این روش را نوعی روش دندانپزشکی زیبایی و درمانی می دانند که می تواند در اصلاح طرح لبخند نیز کمک کننده باشد. در فیلم زیر می توانید نحوه ایمپلنت دندان را ملاحظه نمایید:

مراحل کاشت ایمپلنت دندان

برای کاشت دندان، نیاز به جراحی لثه وجود دارد. برای این کار، متخصص جراحی ایمپلنت مراحل زیر را طی می کند:

 • ویزیت دندان ها و بررسی وضعیت لثه به کمک عکس رادیوگرافی
 • ایجاد سوراخ بسیار کوچک در استخوان فک بیمار
 • بازسازی استخوان و پیچ کردن پایه ایمپلنت در استخوان
 • گذاشتن لثه روی پایه ایمپلنت و بخیه زدن لثه
 • کشیدن بخیه ها 7 الی 10 روز بعد
 • انتظار برای جوش خوردن پایه فلزی ایمپلنت به استخوان (3 الی 4 ماه زمان برای فک پایین و 5 الی 6 ماه زمان برای فک بالا)
 • جراحی دوم و برداشتن پیچ محافظ از سطح ایمپلنت
 • جایگزین کردن سری فلزی
 • انتظار 2 تا 3 هفته ای
 • قرار دادن روکش یا پروتز روی سری فلزی

همچنین متخصص ایمپلنت برای آن که بتواند نتیجه خوبی را برای این کار رقم بزند و هر دو طرف رضایت کامل از نتیجه عمل داشته باشند، باید اقداماتی را قبل از قرار دادن ایمپلنت بر روی استخوان فک انجام دهد که شامل پر کردن و پاکسازی کانال های ریشه، درمان و لیفت سینوس های فک بالا و یا پیوند استخوان و جراحی لثه است.

روش های مختلف ایمپلنت دندان

کاشت دندان بنا به صلاحدید دندانپزشک با روش های مختلفی انجام می شود که عبارتند از:

ایندو استیل

در روش Endosteal (ایندوستیل) ایمپلنت دندان، دندانپزشک ایمپلنت را ابتدا در استخوان فک قرار می دهد و بعد روکش دندان را روی آن قرار می دهد. در این روش از پیچ های جنس آلومینیوم استفاده می شود.

بهترین جراح ایمپلنت صادقیه و روش ایندواستیل
روش ایندواستیل در جراحی ایمپلنت دندان

ساب پریو استیل

در روش Subperiosteal کاشت دندان، جراح ایمپلنت را به جای داخل استخوان فک، در قسمت رو یا بالای استخوان فک و زیر لثه قرار می دهد. در این روش هم از پیچ هایی با جنس آلومینیوم استفاده می شود.

روش ساب پریو استیل
روش ساب پریو استیل در ایمپلنت دندان

ترانس استیل

در روش Transosteal، جراح ایمپلنت را بین بافت لثه و استخوان فک قرار می دهد. این روش برای فک پایین قابل استفاده است. به دلیل پیچیدگی این جراحی، معمولاً دندانپزشکان خوب این روش را پیشنهاد نمی دهند. در این روش، قطعه ایمپلنت به شکل U قرار می گیرد.

روش ترانس استیل
روش ترانس استیل در جراحی ایمپلنت دندان

دیگر روش های ایمپلنت

از دیگر روش های رایج کاشت دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایمپلنت فوری دندان
 • ایمپلنت دندان مینی
 • ایمپلنت میکرو (Micro)
 • ایمپلنت زیگوماتیک یا زایگوماتیک (Zygomatic)

ساختار ایمپلنت دندان

در شکل زیر به طور کامل ساختار ایمپلنت دندانی را مشاهده می کنید:

بهترین جراح ایمپلنت صادقیه و ساختار ایمپلنت
ساختار ایمپلنت دندان

ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت تهران

امروزه با این که به راحتی می توان دندانپزشکان زیادی را پیدا کرد ولی انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت که دارای تجربه و مهارت زیادی باشد کمی شوار است.

به همین دلیل برای شما دوستان عزیز مواردی را عنوان می کنیم تا به راحتی بتوانید بهترین متخصص ایمپلنت را شناخته و ایمپلنت دندان های خود را به آن ها بسپارید.

آیا برای ایمپلنت دندان، دندانپزشک نیاز به آموزش دارد؟

دکتر علی قمری در این خصوص این گونه پاسخ می دهند که ایمپلنت دندان جدا از دندانپزشکی نیست و هر دندان پزشکی می تواند این جراحی را انجام دهد. ولی بهتر است که نزد متخصص ایمپلنت دندان انجام شود.

قرار دادن ایمپلنت دندان فقط توسط متخصص پریودنتال و جراح لثه می تواند انجام گیرد. قبل از آن پریودنتیست باید دندان و ریشه را ترمیم نماید و بر روی تاج دندان کار نماید و سپس ایمپلنت دندان را انجام دهد.

قرار دادن ایمپلنت دندان به طور معمول نیاز به مراجعه های متعدد به دندانپزشکی دارد که در هر مرحله در صورت بیمار بودن لثه و دندان ها، باید اول این موارد برطرف شود، سپس ایمپلنت ها قرار داده شود. زیرا در صورت عدم درمان این موارد، نتیجه ایمپلنت دندان اصلا اثر بخش نیست.

بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران را چگونه انتخاب می کنید؟

انتخاب یک دندانپزشک برای خدمات عمومی دندان قطعا راحت تر از متخصص ایمپلنت دندان ها است. اگر دندانپزشک شما ، متخصص ایمپلنت است و در جراحی ایمپلنت دندان تبحر و تجربه دارد، این می تواند بهترین انتخاب شما باشد.

زیرا برای انجام ایمپلنت دندان نیاز است تا برخی از موارد مورد توجه قرار گرفته و در صورت نیاز توسط متخصص ایمپلنت اصلاح شود. دکتر علی قمری در ادامه به برخی از این موارد خواهند پرداخت:

 • ایمپلنت های متعدد
 • پروتزهای دندانی
 • جراحی پیوند استخوان
 • جراحی لیفت سینوس

انجام این خدمات ممکن است برای دندانپزشک عمومی دشوار باشد، به همین دلیل توصیه می شود که به متخصص ایمپلنت دندان مراجعه شود. متخصص ایمپلنت به دلیل متمرکز بودن به این تخصص، می تواند تمامی موارد فوق را بهترین وجه ممکن انجام دهند.

برخی از این موارد که در زمان قرار دادن ایمپلنت های دندان بسیار مورد توجه قرار می گیرد، شامل موارد زیر است:

 • پروتزهای ثابت و متحرک
 • ایمپلنت های قبلی
 • لثه و استخوان فک
 • سلامت لثه ها
 • بیماری های دهان و دندان

ممکن است بخواهید خدمات شخصی را که تماماً روی قرار دادن و ترمیم ایمپلنت و چیزهای دیگر تمرکز دارد، در نظر بگیرید. آن ها به احتمال زیاد پرونده مشابه شما را انجام داده اند و می دانند چگونه می توانند به بهترین نحو به آن نزدیک شوند.

استفاده از بهترین برند ایمپلنت

بهترین متخصص ایمپلنت سعی در استفاده از بهترین برند و مواد برای ایمپلنت دارد و این به دلیل ماندگاری بالا و رضایت بیمار است. به همین دلیل است که ممکن است هزینه جراحی ایمپلنت دندان ها زیاد شود.

نزدیک بودن به محل زندگی

بهتر است برای رفت و آمد راحت تر جهت درمان و جراحی هایی که انجام می شود، متخصص ایمپلنت به محل زندگی تان نزدیک باشد. این انتخاب به دلیل تعداد جلساتی است که برای درمان خواهید داشت و در صورتی که علاوه بر جراحی باید درمان بیماری های دهان و دندان را نیز انجام دهید، نزدیک بودن دندانپزشک بسیار کمک کننده است.

تجربه جراح لثه و ایمپلنتیست

برای این که در خصوص تجربه و مهارت جراح ایمپلنت و دندانپزشک خود مطمئن شوید، بهتر است با خود جراح صحبت نمایید، از بیمارانی که نزد ایشان ایمپلنت انجام داده اند نیز بپرسید و از تجربه دیگران نیز استفاده نمایید. بهترین متخصص ایمپلنت در تهران باید تجربه و مهارت بالایی در انجام جراحی کاشت دندان داشته باشد تا بعدها مشکلی برای بیمار ایجاد نشود.

عوارض خطرناک استفاده از ایمپلنت نامرغوب

گاهی افراد برای انجام کاشت دندان خود تنها به هزینه ایمپلنت اکتفا می کنند و به کسانی مراجعه می کنند که با قیمت پایین، از مواد بی کیفیت و ایمپلنت تقلبی استفاده می کنند. به همین دلیل با مشکلاتی مواجه می شوند که مجبورند برای رفع آن ها هم دوباره هزینه کنند. این عوارض عبارتند از:

 • نیاز به انجام عمل جراحی متعدد
 • بروز مشکل هنگام خوردن و جویدن
 • پس زدن ایمپلنت نامرغوب
 • واکنش آلرژیک بدن به پایه ایمپلنت
 • التهاب لثه ها
 • لق شدن ایمپلنت
 • استاندارد نبودن ابعاد پایه ایمپلنت

کلام آخر

در پایان باید بگوییم که کار جراحی ایمپلنت و کاشت دندان باید حتماً توسط متخصص حاذق و ماهر انجام شود تا مشکلی برای لثه و دندان ها به وجود نیاید. همچنین نزدیک بودن مطب پزشک به محل زندگی نیز اهمیت دارد. باید رفت و آمد برای بیمار آسان باشد. افرادی که ساکن غرب تهران هستند می توانند برای انجام ایمپلنت به بهترین جراح ایمپلنت صادقیه مراجعه کنند.

source: g4bygolpa.com/dental-implant-dentist/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 2.7]
دکتر علی قمری

دکتر علی قمری

فارغ التحصیل از دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی در مقطع دکترای دندانپزشکی عمومی و فارغ التحصیل از دانشکده دندانپزشکی همدان در مقطع تخصص پریودانتیکس (جراحی لثه و ایمپلنت) و دارای بورد تخصصی پریودانتیکس، با بیش از یک دهه سابقه فعالیت درمانی حرفه ای می باشد.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

بهترین مارک ایمپلنت دندان کدام است؟

بهترین مارک ایمپلنت دندان کدام است؟

یکی از حساس ترین اقدامات مربوط به دندان، ایمپلنت دندان است. ایمپلنت های دندان سازندگان بسیار مختلفی دارند که بر حسب شرایط کلینیک و نظر پزشک می توان...

چرا دندان ها ترک می خورند؟

چرا دندان ها ترک می خورند؟

کریز لاین (craze line) یا ترک های مویی خطوط عمودی هستند که با گذشت زمان و علل مختلف روی دندان های جلویی ایجاد می شوند. بسیاری از افراد این خطوط...

بریج دندان چیست و چه مزایایی دارد؟

بریج دندان چیست و چه مزایایی دارد؟

زمانی که یک یا چند دندان را از دست می دهیم، راه های مختلفی برای پر کردن جای خالی دندان وجود دارد. ایمپلنت دندان، استفاده از دندان مصنوعی و بریج...

نکات مهم برای نگهداری صحیح ایمپلنت

نکات مهم برای نگهداری صحیح ایمپلنت

زمانی که دندان ها با مشکل رو به رو می شوند، به دلیل درد ناشی از آن تمام تلاشمان را می کنیم تا راه حلی برای درمان بیابیم. افرادی که ایمپلنت دندان...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *