دکتر علی قمری » زیبایی و پروتز » کابردهای کامپوزیت ونیر
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

کابردهای کامپوزیت ونیر

کابرد های کامپوزیت ونیر دندان

کامپوزیت ونیر

روکش های کامپوزیت ونیر یک جایگزین برای محافظت از دندان هاست که از رزین شفاف ساخته شده است. کامپوزیت ونیر توسط دندانپزشک زیبایی در یک جلسه جداگانه از سایر جلسات درمان ساخته می شود و برای قرار دادن بر روی دندان ها آماده می شود.
دکتر قمری دندانپزشک زیبایی و متخصص ایمپلنت در غرب تهران در خصوص کابرد های کامپوزیت ونیر در ادامه اطلاعات بیشتری را در اختیارتان خواهند گذاشت.

کاربردهای کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر از پرسلن های متنوعی ساخته می شود که بین 5 الی 7 سال عمر دارند و در مقایسه با سایر روش های اصلاح طرح لبخند مقرون به صرفه تر می باشد. همچنین به نسبت سایر روش های سنتی، مزایا و ماندگاری بیشتری دارد.
در این مقاله در مورد کامپوزیت ونیر اطلاعات مفیدی در مورد انواع مختلف روکش ها در اختیارتان خواهند گذاشت. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با دکتر قمری دندانپزشک زیبایی و متخصص ایمپلنت نیز صحبت نمایید.

مزایای کامپوزیت ونیر

دلایل متعددی برای مراجعه به دندانپزشک زیبایی برای کامپوزیت ونیر وجود دارد. ولی شایع ترین دلایل مراجعه به دندانپزشک زیبایی عبارتند از :

  • درمان سریع در یک جلسه
  • روشی ارزان برای اصلاح طرح لبخند
  • کمترین میزان آسیب و تراش دندان ها
  • نتیجه ای مادام العمر

می توان رزین کامپوزیت را به اندازه دلخواه بر روی دندان ها قرار داد و ظاهر دندان ها را مرتب، یک دست و زیبا درست کرد. این روش باعث ایجاد لبخندی زیبا می شود که به نسبت اقداماتی که بر روی دندان ها می توان انجام داد، نتیجه بسیار سریع و قابل مشاهده ای خواهد داشت.

روکش کامپوزیت ونیرکه بر روی پرسلن ها قرار می گیرد، در سراسر جهان توسط بهترین دندانپزشکان زیبایی استفاده می شود. در این روش دندانپزشکی زیبایی، پزشک می تواند در کنار برطرف کردن مشکلات دهان و دندان، باعث اصلاح طرح لبخند شود.

رزین کامپوزیت چیست؟

رزین کامپوزیت دندان یک ماده خاص است که برای اقدامات دندانپزشکی تهیه شده است. رزین کامپوزیت، خمیری است که روی دندان اعمال می شود و مانند بتونه مجسمه سازی می شود. پس از شکل دهی توسط لابراتوی دندانسازی و دستیابی به شکل مورد نظر ، آن را با یک نور خاص فرم داده و صیقل می دهند.

رزین کامپوزیت از چه ماده ای ساخته شده است؟

کامپوزیت از موادی ساخته شده است که علاوه بر زیبایی دندان ها، نتیجه ای دائمی داشته باشد و همانند دندان های طبیعی برای افراد می باشد.
کامپوزیت ها بی خطر و مؤثر هستند و در میلیون ها نفر از مردم جهان مورد استفاده قرار گرفته است و نتایج زیبایی را برای افراد در خصوص اصلاح طرح لبخند داشته اند.

کامپوزیت ونیر روکش یا جایگزین دندان

کامپوزیت ونیر یک روش نسبتا جدید است که توسط دندانپزشکان زیبایی مورد تایید قرار گرفته است و به منظور حفظ ساختار زیرین دندان و حفاظ سلامت دندان بیماری ها، از این روش استفاده می شود. ولی نمی توان به عنوان جایگزین دندان ها از کامپوزیت ونیر بهره برد.
بهترین روش جایگزین دندان های از دست رفته، ایمپلنت می باشد که متخصص ایمپلنت در غرب تهران در خصوص این روش بیشتر توضیح خواهند داد.

چه زمانی باید به دندانپزشک زیبایی مراجعه کرد؟

برای انجام کامپوزیت ونیر باید به بهترین دندانپزشک زیبایی در غرب تهران مراجعه کرد تا نتیجه مطلوبی حاصل شود. زیرا کامپوزیت ونیر باید توسط متخصص انجام شود تا به دندان ها آسیب وارد نشود.
در زمان مراجعه برای قرار دادن کامپوزیت ونیر همیشه به نظر دندانپزشک زیبایی باید توجه کرد. زیرا ممکن است روکش کردن کامل دندان ها مخصوصا در افراد جوان، باعث آسیب به دندان ها شود. زیرا در صورت عدم توجه به نظر دندانپزشک زیبایی ممکن است آسیب جدی به دندان ها وارد شود. همچنین در صورت مراجعه به دندانپزشک کم تجربه ممکن است دندان ها به شدت آسیب خواهد دید.

کابرد های کامپوزیت ونیر دندان

یکی از شایع ترین کابرد های کامپوزیت ونیر پر کردن دندان هاست. که رزین کامپوزیت را به خمیری شکل در آورده و سپس با تاباندن نور به آن، فرمی سخت به کامپوزیت

بیشتر بخوانید
پونتیک

می دهد. البته بیان این نکته ضروری است که نمی توان از همه کامپوزیت های سخت در دندانپزشکی زیبایی استفاده کرد.

ماندگاری کامپوزیت ونیر

میزان ماندگاری کامپوزیت ونیر به عوامل متعددی بستگی دارد. از مهمترین این عوامل می توان به موادی است که کامپوزیت از آن ساخته شده است، اشاره کرد. زیرا مواد مختلفی برای ساخت کامپوزیت ونیرها مورد استفاده قرار می گیرد.
همچنین مراقبت های بهداشتی دهان و دندان از کامپوزیت ونیرها در میزان طول عمر آن ها تاثیر گذار است. در افرادی که به براکسیسم یا دندان قروچه مبتلا هستند، طول عمر این کامپوزیت ها کمتر خواهد بود.

مزایای کامپوزیت ونیر

مراحل قرار دادن کامپوزیت ونیر

بعد از آن که دندانپزشک زیبایی، دهان و دندان را بررسی کرد و بیماری های دندان را برطرف کرد، اقدام به کامپوزیت کردن دندان ها می نماید.
بعد از این مرحله به منظور صیقلی و یک دست شدن دندان ها، دندانپزشک زیبایی دندان ها را پولیش می زند و کامپوزیت ونیرها را روی دندان ها قرار می دهد.
برای انجام این کار نیاز است تا دندان ها تمیز باشد پس ممکن است نیاز به جرمگیری یا شستشوی دندان ها باشد تا بعد از آن با کمک چسبی مخصوص کامپوزیت ها روی دندان ها قرار گیرد.

روکش های کامپوزیت ونیر یک جایگزین برای محافظت از دندان هاست که از رزین شفاف ساخته شده است. کامپوزیت ونیر توسط دندانپزشک زیبایی در یک جلسه جداگانه از سایر جلسات درمان ساخته می شود و برای قرار دادن بر روی دندان ها آماده می شود.دکتر قمری متخصص ایمپلنت در غرب تهران می توانند شما عزیزان در خصوص کاربردهای کامپوزیت ونیر راهنمایی کنند. برای دریافت مشاوره و راهنمایی بیشتر می توانید با شماره های 02144092889 و 02144093978 تماس حاصل نمایید.   

انتخاب بهترین برند کامپوزیت ونیر

انتخاب رنگ کامپوزیت ونیر بر عده بیمار بوده و در صورت نیاز از رنک های طبیعی دندان استفاده می شود. برای استفاده از بهترین برند کامپوزیت ونیر ، در صورت مراجعه به بهترین دندانپزشک زیبایی در غرب تهران، از بهترین برند استفاده می شود. رنگ ها بعد از انتخاب برد کامپوزیت ونیر و با توجه به رنگ دندان های طبیعی انتخاب می شود.

سخن آخر

بعد از انجام کامپوزیت ونیر ، مراقبت های لازم باید از آن ها انجام شود که دندانپزشک زیبایی حتما در خصوص مراقبت های لازم این حوزه حتما توضیحاتی خواهند داد.

https://www.smileworksliverpool.co.uk/blog/composite-veneers/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

فارغ التحصیل از دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی در مقطع دکترای دندانپزشکی عمومی و فارغ التحصیل از دانشکده دندانپزشکی همدان در مقطع تخصص پریودانتیکس (جراحی لثه و ایمپلنت) و دارای بورد تخصصی پریودانتیکس، با بیش از یک دهه سابقه فعالیت درمانی حرفه ای می باشد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

Call Now Buttonتماس با دکتر قمری