دکتر علی قمری » کاشت ایمپلنت » مراحل کاشت ایمپلنت دندان
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

مراحل کاشت ایمپلنت دندان

مراحل کاشت ایمپلنت دندان

کاشت ایمپلنت دندان، جراحی نیست که با چسباندن دندان های مصنوعی بر روی لثه ها انجام شود. جراحی ایملنت دندان، همانند هر جراحی دیگری مهم است و باید زیر نظر متخصص ایمپلنت دندان انجام شود.

اگر با خدمات و نحوه جراحی های حوزه دندانپزشکی آشنا نیستید، ممکن است در خصوص ایمپلنت و کاشت دندان اطلاعات کافی نداشته باشید. به همین دلیل دکتر قمری متخصص ایمپلنت دندان در ادامه در خصوص روند جراحی ایمپلنت دندان توضیحات تکمیلی خواهند داد.

جراحی ایمپلنت دندان

جراحی ایمپلنت دندان

کاشت ایمپلنت دندان

اصولا جراحی ایمپلنت دندان به منظور جایگزینی دندان ها و ریشه های دندان به منظور بازسازی و اصلاح طرح لبخند انجام می شود. ایمپلنت کردن دندان ها راحت ترین جایگزین به جای پروتز های ثابت و متحرک می باشد.

مراحل کاشت ایمپلنت دندان چیست؟

قبل از آن که در خصوص مراحل جراحی ایمپلنت دندان صحبت نماییم، در خصوص افرادی که می توانند این جراحی را انجام دهند، نیز اطلاعاتی را در اختیارتان خواهیم گذاشت.

چه کسانی کاندیدای خوبی برای جراحی ایمپلنت دندان هستند؟

بهترین کاندید برای جراحی ایمپلنت دندان کسی است که خصوصیات زیر را دارد:

  • یک یا چند دندان خود را از دست داده باشد
  • دندان آسیب دیده داشته باشد(ترک، شکستگی، خرابی)
  •  داشتن بهداشت دهان و دندان
  • استخوان کافی در فک برای نگه داشتن ایمپلنت ها در فک
  • سلامت کامل جسمی
  • این مواردی است که می توانید با دندانپزشک خود در مورد آنها صحبت کنید تا ببینید که آیا عمل جراحی ایمپلنت گزینه مناسبی برای شما است یا  خیر.
  • اگر یک یا چند دندان را از دست داده باشید یا آسیب دیده باشد ، می توانید کاندیدای کاشت دندان باشید.

از جراحی ایمپلنت دندان چه انتظاری باید داشت؟

جراحی ایمپلنت دندان، جراحی نیست که در آن با دندان های از دست رفته و خراب وارد اتاق عمل شده و با دندان های زیبا و یک دست از آن خارج شوید. این جراحی در چندین مرحله و با مراقبت های مختلف انجام می شود.

درمان دندان های خراب و آسیب دیده

اگر دندان های خراب و آسیب دیده ای دارید و نیاز به درمان دارند، متخصص ایمپلنت دندان، در اولین مرحله این دندان ها را می کشد و یا درمان می کند. انجام این درمان ها نیاز به بی حسی دارد. با توجه به میزان و نوع درمان مراقبت هایی برای فرد در نظر گرفته می شود، که دندانپزشک آن ها را بیان می کند.

ایمپلنت دندان

پیوند استخوان

در صورتی که فک قادر به پذیرش ایمپلنت نباشد و یا استخوان کافی در فک نباشد، پیوند استخوان انجام می شود. در مرحله پیوند استخوان، متخصص ایمپلنت مقدار کمی استخوان را از قسمتی از بدن فرد خارج می کند، سپس با انجام جراحی در استخوان فک قرار می دهد. انجام این جراحی با نظر دندانپزشک انجام می شود که بعد از معاینات و بررسی ها تصمیم برای انجام این جراحی گرفته می شود.

کاشت ایمپلنت دندان

بعد از آن که پیوند استخوان در فک انجام شد، باید زمانی را برای بهبودی در نظر گرفت. دندانپزشک بعد از گذشت این دوره، اقدام به قرار دادن پایه ایمپلنت ها در فک می نماید. در این جراحی پایه ها با پیچ به فک وصل شده تا بتواند با قدرت بیشتری دندان ها را حفظ نماید . زیرا نقش ریشه دندان را ایفا می کند.

بعد از انجام این جراحی به دلیل دستکاری وسیعی که در استخوان فک انجام شد است. تورم و درد حس می شود. به همین دلیل برای بهبود و دیدن نتیجه چند ماه زمان لازم است.

قرار دادن تاج بر روی پایه

بعد از آن که پایه ایمپلنت دندان در استخوان فکر قرار داده شد و این دو بهم درآمیخته شدند، متخصص ایمپلنت دندان، ایمپلنت را به پایه وصل کرده تا بتواند قالب گیری انجام داده و سپس تاج دندان را روی آن قرار می دهند.

بیشتر بخوانید
ایمپلنت فوری و دو مرحله ای 

تمامی این مراحل نیاز به صرف زمانی حدود چند ماه است . افزایش میزان این مدت زمان به شرایط دهان و دندان هر فرد بستگی دارد.

مراحل روش کاشت ایمپلنت دندان و جدول زمانی

اما دقیقا چه مدت یک عمل کاشت ایمپلنت دندان طول می کشد؟ بگذارید قدم به قدم آن را تجزیه کنیم.

مشاوره اولیه

اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که برای مشاوره اولیه با متخصص ایمپلنت خود ملاقات کنید. در طی این قرار ملاقات ، دندانپزشک یک معاینه جامع دندانپزشکی را انجام می دهند ، با اشعه ایکس از دهان شما  عکس گرفته و سپس بررسی لازم از دندان ها و لثه و فک را انجام می دهند.

پس از این ، دندانپزشک شما در مورد برنامه درمانی مورد نیاز و اختصاصی شما ، مراحل مورد نیاز ، مدت زمان لازم  برای همه موارد درمانی و جراحی و اینکه در طول دوره نقاهت چه باید انجام شود با شما صحبت خواهد کرد. همچنین ممکن است بحث کنید که آیا به پیوند استخوان نیاز دارید یا نه.

در طی این مشاوره ، شما مرحله اول مراحل را برنامه ریزی می کنید.

جراحی ایمپلنت دندان، جراحی نیست که در آن با دندان های از دست رفته و خراب وارد اتاق عمل شده و با دندان های زیبا و یک دست از آن خارج شوید. این جراحی در چندین مرحله و با مراقبت های مختلف انجام می شود. دکترعلی قمری متخصص جراحی لثه و ایمپلنت می توانند شما عزیزان را در خصوص مراحل کاشت اییمپلنت دندان هنمایی کنند. برای دریافت مشاوره و راهنمایی بیشتر می توانید با شماره های 02144092889 و 02144093978 تماس حاصل نمایید.   

 

پیوند استخوان و برداشتن دندان ها

اگر پیوند استخوان نیاز داشته باشید ، ممکن است 4 تا 12 ماه طول بکشد تا فک شما برای اولین کاشت آماده شود. باید زمان دهید تا استخوان های شما به درستی التیام یابد.

قرار دادن ایمپلنت

در مرحله بعد ، شما آماده دریافت کاشت ایمپلنت دندان خواهید بود ، یعنی همان پیچ فلزی که به استخوان شما می رود و به عنوان ریشه برای کل پروتز عمل می کند. این روش می تواند 1-2 ساعت طول بکشد و شما به لطف بیهوشی در تمام مدت زمان خواب خواهید بود.

بعد از قرار دادن ایمپلنت در استخوان فک ، روند بهبودی ممکن است تا پنج ماه برای فک پایین و تا هفت ماه برای فک فوقانی انجام شود. پس از بهبوددهان ، برای مرحله بعدی آماده خواهید بود.

قرار دادن تاج موقت دندان

بعد از پیوند کاشت ایمپلنت دندان با استخوان فک ، آماده مرحله بعدی هستید که یک تاج موقت را روی اییمپلنت هایتان قرار  دهند.

دندانپزشک تاج موقت را روی ایمپلنت قرار می دهد . این کمک می کند تا بافت لثه را برای روش صحیح رشد و بهبود راهنمایی کنید. تاج موقت یک قطعه فلزی است که لثه ها را از کاشت دور نگه می دارد و باید بین 10 الی 14 روز روی ایمپلنت بماند.

بعد از اتمام این دوره، تاج های اصلی دندان روی ایمپلنت قرارداده می شود و دندان ها فرم طبیعی خود را خواهند گرفت.

سخن آخر

برای انجام جراحی ایمپلنت دندان توصیه می شود تا بهترین متخصص ایمپلنت دندان را انتخاب کرده تا نتیجه رضایت بخشی را دریافت نمایید.

www.authoritydental.org/dental-implants-process

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

فارغ التحصیل از دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی در مقطع دکترای دندانپزشکی عمومی و فارغ التحصیل از دانشکده دندانپزشکی همدان در مقطع تخصص پریودانتیکس (جراحی لثه و ایمپلنت) و دارای بورد تخصصی پریودانتیکس، با بیش از یک دهه سابقه فعالیت درمانی حرفه ای می باشد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

Call Now Buttonتماس با دکتر قمری