دکتر علی قمری » کاشت ایمپلنت » کاشت چند ایمپلنت دندان به صورت همزمان
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

کاشت چند ایمپلنت دندان به صورت همزمان

اگر جزو افرادی هستید که بیش از یک دندان از دست رفته دارید و تمایل دارید که کاشت دندان با روش ایمپلنت را انجام دهید. باید بدانید که با توجه به شرایط شما جراح انتخاب می کند که نیاز به چند ایمپلنت خواهید داشت. امکان کاشت چند ایمپلنت باهم و به طور همزمان وجود دارد اما برای این اقدام باید شرایط و موقعیت های ویژه ای مدنظر قرار بگیرد که این امر توسط جراح ایمپلنت اتخاذ خواهد شد.

اگر شرایط لازم برای کاشت همزمان ایمپلنت را داشته باشید کارتان سریع تر و راحت تر انجام می شود و می توانید در فک بالا یا پایین به یک باره دندان هایی طبیعی ، مقاوم و زیبا داشته باشید که ماندگاری بالایی نیز دارد مخصوصا اگر از بهترین مارک ایمپلنت استفاده کنید.

برای ایمپلنت به صورت همزمان باید استخوان فک دارای استحکام مناسب و لثه ها در وضعیت سلامت قرار داشته باشند که بتوان پایه های ایمپلنت را روی آن قرار داد. در ادامه مطلب شرایط و موقعیت های لازم را خاطر نشان نموده ایم:

جراحی ایمپلنت و تحویل پروتز 5 دندان

کاشت چند ایمپلنت به طور همزمان

اگر دندان های از دست رفته زیاد باشند و یا اینکه فرد تمامی دندان های فک بالا یا پایین را کشیده باشد . بعد از بررسی استحکام و مقاومت استخوان فک برای کاشت پایه های ایمپلنت اقدام می شود کاشت ایمپلنت با پوکی استخوان ممکن است با مشکلاتی همراه باشد. می توان از چند پایه ایمپلنت به عنوان دندان های پشتیبان استفاده کرد و تمامی دندان ها را به کمک آن ها طراحی و ایجاد کرد. معمولا برای کاشت 4 دندان نیاز به دو دندان پایه است. یعنی از دو ایمپلنت به عنوان پایه کمک گرفته می شود و دندان ها با تکنیک بریج روی لثه و استخوان فک قرار می گیرند. البته اینکه برای هر قسمت چند ایمپلنت نیاز باشد با توجه به شرایط فک و لثه تعیین می شود و ممکن است حتی برای برخی از دندان ها یک ایمپلنت جداگانه نیاز باشد و امکان انجام تکنیک بریج وجود نداشته باشد. اما در حالت کلی برای هر 3 یا 4 دندان حداقل دو پایه ایمپلنت نیاز است . برای درک بهتر این موضوع می توانید به تصاویر زیر دقت کنید :

بهترین جراح ایمپلنت در تهران
جراحی ایمپلنت در تهران
بریج دندانی

کاشت دندان هم زمان چقدر زمان لازم دارد؟

قطعا اگر چند دندان نیاز به کاشت داشته باشد ، انجام آن به صورت همزمان سریع تر صورت می گیرد. مگر اینکه شرایط لثه و فک طوری باشد که امکان کاشت به صورت هم زمان و یک باره را از جراح بگیرد. در این صورت نیاز است که ابتدا بخش هایی که نیاز به ترمیم و بازسازی استخوان فک دارند آماده شوند و بعد از اینکه دوره ی خود را گذراند برای کاشت از روش های مختلف ایمپلنت در آن اقدام شود. این وضعیت ممکن است شما را در صرف وقت دچار مشکلاتی نماید و پروسه کاشت دندان شما طولانی تر از حد نرمال شود. اما در نهایت به داشتن دندان های با ارزش ، مقاوم و زیبایتان می ارزد. در هر صورت این موضوع مطرح است که کاشت دندان به صورت همزمان در یک فک بسیار سریع انجام شده و تاج گذاری آن نیز در یک جلسه انجام می شود. پزشک تمامی موارد را در جلسه مشاوره قبل از ایمپلنت مورد بررسی قرار می دهد و زمان تقریبی برای انجام خدمات را نیز به شما ارائه می نماید.

هزینه ایمپلنت یک فک چقدر است؟

برای برآورد هزینه ایمپلنت یک فک جراح به شما اعلام می کند که نیاز به چند پایه ایمپلنت دارید. معمولا بین 5 تا 6 پایه نیاز است اما اگر کمتر و یا بیشتر از این تعداد باشد در هزینه نهایی آن تاثیر گذار است. دندان هایی که به عنوان بریج در نظر گرفته می شوند ارزان تر هستند و در مجموع شما با کاشت تمامی دندان ها هزینه ی کمتری را می پردازید. تصور کنید که مجبور به کاشت هر دندان با یک ایمپلنت مجزا باشید طبیعتا هزینه آن بیشتر می شود. اما تکنیک بریج به شما کمک می کند که با صرف مبالغ ایده آل و منصفانه بتوانید یک فک را به صورت کامل کاشت دندان انجام دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر علی قمری

دکتر علی قمری

فارغ التحصیل از دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی در مقطع دکترای دندانپزشکی عمومی و فارغ التحصیل از دانشکده دندانپزشکی همدان در مقطع تخصص پریودانتیکس (جراحی لثه و ایمپلنت) و دارای بورد تخصصی پریودانتیکس، با بیش از یک دهه سابقه فعالیت درمانی حرفه ای می باشد.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

انواع روش های ایمپلنت دندان

انواع روش های ایمپلنت دندان

روش‌های ایمپلنت دندان به عنوان راهکار موثر در ترمیم و بازگرداندن کامل وظایف دهانی، به دلیل توانایی آن در جایگزینی دندان‌های مفقود، به شکلی کاملاً...

ایمپلنت دندان جلو و مراحل آن

ایمپلنت دندان جلو و مراحل آن

ایمپلنت دندان جلو در مواردی که دندان‌های اصلی شما باشد و یا عفونت کرده باشد یک کار به جا و مناسب به حساب خواهد آمد. کاشت دندان‌های جلو و به نحوی...

حساسیت به ایمپلنت دندان

حساسیت به ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یک روش جایگزینی دندان های از دست رفته است که امروزه بسیار محبوب شده است. با این حال، برخی افراد ممکن است به این روش حساسیت نشان دهند....

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *