دکتر علی قمری » زیبایی و پروتز » روش های سفید کردن دندان
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

روش های سفید کردن دندان

روش های سفید کردن دندان

با ایجاد روش های مختلف در دندانپزشکی نوین، درمان های جدیدی  نیز برای داشتن لبخندی زیبا تر و سفید تر نیز در دسترس افراد است که با مراجعه به دندانپزشک زیبایی می توانند به دندان های سفید و درخشان برسند. یکی از این روش ها که در همه افراد و در همه گروه های سنی محبوبیت دارد، بلیچینگ دندان است.

علت انجام سفید کردن دندان چیست؟

دکتر علی قمری در خصوص علت انجام بلیچینگ و یا همان سفید کردن دندان نیز این گونه بیان می کنند که افراد زیادی هستند که به دلیل تغییر رنگ مینا و عاج دندان به رنگ هایی مانند زرد، نارنجی، قهوه ای، خاکستری و یا رنگ های دیگر، کاهش اعتماد به نفس پیدا کرده و به راهی هستند تا رنگ دندان هایشان زیبا تر و سقید تر به نظر برسد.

روش های سفید کردن دندان

همچنین همانطور که افراد در رنگ پوست و مو متفاوت هستند، افراد کمی پیدا می شوند که دارای دندان های سفید و درخشان هستند. به همین دلیل بسیاری  از افراد هستند که می خواهند از این سبک دندان ها داشته باشند.

علت تغییر رنگ دندان ها چست؟

تغییر رنگ دندان ها علت های مختلفی دارد و افراد زیادی هستند که با این شکایت نزد دکترعلی قمری رفته و بیان می کنند با این که بهداشت دهان و دندان های خود را حفظ می نمایند، ولی رنگ دندان هایشان زرد است. با این حال مواردی وجود دارد که باعث تغییر رنگ دندان می شود و برای فرد آزار دهنده است.

دلایل تغییر رنگ دندان

  • لکه دار شدن دندان به دلیل مصرف قهوه و یا دخانیات
  • آسیب دیدن مینای دندان
  • آسیب دندان ها به دلیل استفاده از برخی از دارو ها
  • استفاده بیش از حد از فلوراید در زمان رشد دندان ها
  • خوردگی دندان ها به دلیل استفاده از پر کننده های دندانی
  • بروز مشکل و بیماری در دندان ها در حین رشد و یا افزایش سن
  •  ترک روی دندان ها  

اگر چه بسیاری از لکه هایی که بر روی دندان ها ایجاد می شود، با روش های متداول سفید کردن دندان ها نیز به راحتی انجام می شود، ولی سفید کردن دندان ها در افرادی که دارای دندان های حساسی هستند ، یا تحلیل لثه دارند و یا ریشه دندان ها بیمار بوده و یا نیاز به درمان دارند، کمی آزار دهنده است.

به همین دلیل روش های مختلفی برای سفید کردن دندان ها وجود دارد که دکترعلی قمری توضیحاتی در خصوص شرایط استفاده و کاندید هر کدام از این روش ها بیان می کنند.

سفید کردن دندان در مطب

  •  دندانپزشک شما دندان هایی که نیاز به بلیچینگ دندان دارند را به یک محلول اسیدی آغشته می کند، سپس یک ماده اکسید کننده را به مینای دندان می زند.
  • برای انجام این کار معمولا محافظ هایی را در اطراف دندان ها قرار می دهند تا به لثه ها آسیبی وارد نشود.
  • در صورتی که نیاز به استفاده از لیزر در روند بلیچینگ دندان شما باشد، حتما دندانپزشک استفاده می کند تا دندان ها سریع تر سفید شده و درخشنده تر شود.

برای بلیچینگ دندان چند جلسه درمان نیاز است؟

معمولا در افرادی که دندان هایشان بسیار تیره هستند و نیاز به درمان های مکرر هستند، ممکن است نیاز به تکرار جلسلات درمان تا 3 الی 4 جلسه باشد.

 هر جلسه از سفید کردن دندان بین 30 الی 0 دقیقه زمان می برد . از لیزر برای برخی از افراد که نیاز به درمان های جدی تری هستند، نیز ممکن است استفاده شود.

روش های سفید کردن دندان

آیا سفید کردن دندان نیاز به تجدید دارد؟

دکتر علی قمری به افرادی که این روش اصلاح طرح لبخند را انجام داده اند، بیان می کنند که نتیجه این روش دائمی نیست و معمولا با توجه به میزان مراقبت های فرد از دندان و حفظ بهداشت آن، چیزی بین یک الی سه سال زمان بعد از بلیچینگ دندان، نیاز به تجدید این روش است.

بیشتر بخوانید
بلیچینگ دندان

هزینه سفید کردن دندان ها

هزینه سفید کردن دندان بعد از ارزیابی دندانپزشک زیبایی، مشخص می شود. این که هزینه سفید کردن دندان چه میزان باشد، به روش های درمان و تعداد جلسات مورد نیاز و همچنین روش های درمانی تکمیلی بستگی دارد . پس قبل از شروع درمان، حتما با دندانپزشک خود در خصوص هزینه ها حتما صحبت نمایید.

چه روشهای دیگری برای سفید کردن دندان وجود دارد؟

اکنون سفید کردن دندان با لیزر نیز وجود دارد. در طی این روش برای محافظت از لثه از یک محافظ پلاستیکی  بر روی دندان استفاده می شود. در کنار این لیز از یک ماده سفید کننده  که دندان ها را با آن آغشته می کنند، استفاه می شود. سپس لیزر را بر روی دندان ها حرکت داده تا ماده شیمیایی که بر روی دندان ها قرار داده شده، فعال شود و تغییر رنگ در دندان ها انجام شود. در این روش دندان ها سریع تر درخشان و سفید می شوند.

عوارض جانبی سفید کردن دندان ها چیست؟

به دلیل آن که بر روی دندان ها اقدامی انجام شده است، برخی از افراد به دکترعلی قمری بیان می کنند که دندان هایشان به سرما و گرما  حساس شده است. یا برخی از بروز لکه های سفید بر روی لثه و یا گلو درد ناراحت هستند. این علائم کاملا موقتی بوده و طی چند روز بعد از این روش اصلاح طرح لبخند از بین خواهد رفت.

در صورتی که علائم دیگری داشتید و یا این عوارض ادامه دار بود، حتما با دندانپزشک خود تماس بگیرید.

مدت زمان مورد نیاز برای هر جلسه درمان چیزی بین یک الی دو ساعت است.

دکتر علی قمری در خصوص علت انجام بلیچینگ و یا همان سفید کردن دندان نیز این گونه بیان می کنند که افراد زیادی هستند که به دلیل تغییر رنگ مینا و عاج دندان به رنگ هایی مانند زرد، نارنجی، قهوه ای، خاکستری و یا رنگ های دیگر، کاهش اعتماد به نفس پیدا کرده و به راهی هستند تا رنگ دندان هایشان زیبا تر و سقید تر به نظر برسد. دکترعلی قمری متخصص جراحی لثه و ایمپلنت می توانند شما عزیزان در خصوص بلیچینگ دندان راهنمایی کنند. برای دریافت مشاوره و راهنمایی بیشتر می توانید با شماره های 02144092889 و 02144093978 تماس حاصل نمایید.   

 

آیا استفاده از کیت های سفید کننده خانگی نیز توصیه می شود؟

استفاده از کیت های سفید کننده خانگی، یک روش خانگی ارزان قیمت و راحت است. ولی دندانپزشکان همگی معتقدند که استفاده از این روش ها ممکن است ایمن نباشد و عوراضی را برای دهان و دندان ایجاد نماید. زیرا سفید کردن دندان یک اقدام پیچیده است و توصیه می شود تا قبل از شروع و اقدام به سفید کردن دندان ها، با دندانپزشک خود صحبت نمایید.   

سفید کردن دندان ها با پالپ های آسیب دیده

وقتی پالپ های دندان آسیب دیده، مرده و یا تیره شده اند، برای رفع این مشکل و قبل از آن که دندانپزشک اقدام به رفع این مشکل نمایند، درمان ریشه را شروع می کند. روش درمان ریشه دندان ممکن است در چند مرحله انجام شود تا دندانپزشک از سلامت ریشه های دندان اطمینان حاصل نماید. سپس اقدام به سفید کردن دندان ها نمایند.

نتیجه گیری

برای سفیدکردن دندان ها، باید به بهترین دندانپزشک زیبایی مراجعه نمایید. زیرا انجام این نوع خدمات زیبایی دندان ها نیاز به مهارت و تجربه از سمت دندانپزشک است و در سلامت و زیبایی دندان ها تاثیر گذار است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

فارغ التحصیل از دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی در مقطع دکترای دندانپزشکی عمومی و فارغ التحصیل از دانشکده دندانپزشکی همدان در مقطع تخصص پریودانتیکس (جراحی لثه و ایمپلنت) و دارای بورد تخصصی پریودانتیکس، با بیش از یک دهه سابقه فعالیت درمانی حرفه ای می باشد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

Call Now Buttonتماس با دکتر قمری