مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان

سفید کردن دندان ها و یا همان بلیچینگ دندان نیز از جمله روش های اصلاح طرح لبخند است که بدون آسیب به دندان انجام می شود. که برای انجام این کار باید دو گزینه را انتخاب نمایید :

  • سفید کردن و یا بلیچینگ دندان
  • سفید کردن دندان در خانه

برای سفید کردن دندان در خانه ممکن است روش هایی را پیشنهاد دهند و یا در فضای مجازی مشاهده نمایید که تبلیغات اشتباه و دروغین است و اکثر افراد از این موارد نتیجه ای نگرفته اند. به همین دلیل دکترعلی قمری دندانپزشک زیبایی نیز در خصوص بلیچینگ دندان و روش های آن نیز مواردی را گوش زد می کنند تا نتیجه ای مطلوب از این روش زیبایی دندان ها داشته باشید.

سفید کردن دندان یا بلیچینگ دندان در مطب

بلیچینگ دندان در مطب و توسط دندانپزشک سریع تر نتیجه می دهد و نتیجه این روش اصلاح طرح لبخند، نیز ماندگاری بیشتری نسبت به روش های خانگی دارد. در روش بلیچینگ دندان، دندانپزشک زیبایی علاوه بر محلول های سفید کننده از سایر ابزار و روش ها برای سرعت بخشیدن و سفیدتر کردن دندان ها استفاده می نمایند.

روش های بلیچینگ دندان

چرا دندان هایمان نیاز به بلچینگ دارد؟

دلایل زیادی برای سفید کردن دندان ها وجود داد. همانطور که رنگ مو و پوست متفاوت است، رنگ دندان ها نیز متفاوت است. به همین دلیل افراد بسیار کمی هستند که دارای دندان های درخشنده و سفید هستند.

یکی دیگر از دلایل بلیچینگ دندان، نیز افزایش سن، رژیم غذایی و عدم رعایت بهداشت دهان و دندان است.

دندان ها به دلیل استفاده از برخی از مواد غذایی و نوشیدنی هایی مانند چای، قهوه، مشروبات الکی رنگی، سیگار کشیدن و عدم رعایت بهداشت دندان، نیز لکه دار خواهد شد.

پلاک هایی که روی دندان ایجاد می شود نیز بر روی دندان ها تاثیر گذار است. برخی از افراد نیز به دلیل ترک هایی که بر روی دندان هایشان ایجاد شده است، نیز رنگ دندان تغییر می کند.

بلیچینگ دندان چگونه انجام می شود؟

برای سفید کردن و بلیچینگ دندان ها نیاز است تا به دندانپزشک زیبایی مراجعه شود. زیرا باید دندان ها معاینه و بررسی شود تا این روش دندانپزشک زیبایی برای دندان های شما تایید شود.

در ابتدا یک محاظ پلاستیکی و یا ژل بر روی لثه ها قرار می دهند تا از آن ها محافظت کنند. بعد از آن از یک ابزار استفاده کرده و سفید کننده ها را به دندان ها میزنند.

این ماده حاوی پراکسید هیدروژن است. که با کم کردن مواد تشکیل دهنده جرم و رنگ بر روی دندان، اکسیژن را روی مینای دندان قرار داده و رنک مینای دندان تغییر می کند.

بلیچینگ دندان چقدر زمان می برد؟

به طور کلی و با توجه به نیاز فرد، ممکن است برای سفید کدن دندان ها بین 3 الی 4 هفته نیاز به درمان باشد که در ابتدا دو الی سه جلسه در هفته باید به دندانپزشک زیبایی مراجعه شود. برای انجام درمان بهتر و رسیدن به نتیجه مطلوب، ممکن است دندانپزشک از بیمار بخواهد تا اقداماتی را انجام دهد. به طور مثال از برخی از محلول های دهان شویه استفاده کنند و یا برخی از رژیم های غذایی را حفظ نمایند.

بلیچینگ دندان

روش های دیگر بلیچینگ دندان

ممکن است برای بلیچینگ دندان از لیزر استفاده شود. در صورت انجام بلیچینگ دندان با لیزر، بر روی دندان ها و لثه ها، یک محافظ پلاستیکی قرار داده می شود. دندان ها را با محلول مخصوص آغشته کرده می کنند. لیزر بر روی دندان ها تابانده می شود. لیزر باعث فعال شدن محلول شده و باعث سفید تر شدن دندان ها می شود. این روش باعث می شود تا دندان بین 5 تا 6 درجه سفید تر شود.

مدت زمان مورد نیاز برای هر جلسه درمان چیزی بین یک الی دو ساعت است.

سفید کردن دندان ها و یا همان بلیچینگ دندان نیز از جمله روش های اصلاح طرح لبخند است که بدون آسیب به دندان انجام می شود. دکتر علی قمری متخصص جراحی لثه و ایمپلنت می توانند شما عزیزان در خصوص بلیچینگ دندان راهنمایی کنند. برای دریافت مشاوره و راهنمایی بیشتر می توانید با شماره های 02144092889 و 02144093978 تماس حاصل نمایید.   

 

هزینه بلیچینگ دندان چقدر است؟

هزینه سفید کردن دندان، با توجه به مهارت دندانپزشک، نحوه و روش بلیچینگ دندان و تعداد جلسات مورد نیاز در این روش دخیل است. توصیه می شود قبل از انتخاب و انجام این روش اصلاح طرح لبخند، حتما با دندانپزشک خود در خصوص هزینه بلیچینگ دندان نیز صحبت نمایید.

بیشتر بخوانید
لمینت دندان چیست؟

میزان ماندگاری بلیچینگ دندان چقدراست؟

دکتر علی قمری در خصوص میزان ماندگاری این روش، این گونه بیان می کنند که میزان ماندگاری در افراد مختلف متفاوت است ولی به طور کلی با رعایت تمامی مراقبت های بعد از بلیچینگ سه سال ماندگاری خواهد داشت.

عوارض جانبی بلیچینگ دندان چیست؟

برخی از افراد بعد از سفید کردن دندان ها، دندان هایشان به گرما و سرما حساس می شوند. در برخی از افراد، خونریزی ، عفونت در لثه و یا درد حس می کنند که تمامی این موارد موقتی است و به مرور زمان این عوارض کاهش پیدا کرده و از بین می رود.

در صورت مشاهده هر یک از عوارض بعد از بلیچینگ دندان حتما با دندانپزشک دندان خود صحبت نمایید.

https://www.dentalhealth.org/tooth-whitening

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

فارغ التحصیل از دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی در مقطع دکترای دندانپزشکی عمومی و فارغ التحصیل از دانشکده دندانپزشکی همدان در مقطع تخصص پریودانتیکس (جراحی لثه و ایمپلنت) و دارای بورد تخصصی پریودانتیکس، با بیش از یک دهه سابقه فعالیت درمانی حرفه ای می باشد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 3 =

Call Now Buttonتماس با دکتر قمری