مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

ایمپلنت فوری

به دلیل آن که ممکن است بین 3 الی 12 ماه زمان لازم باشد تا جراحی ایمپلنت دندان در فرد با توجه به شرایط لثه و فک انجام شود و مراجعه های متعدد به مطب متخصص ایمپلنت دندان به منظور انجام درمان های مختلف نیاز است، از ایمپلنت فوری استفاده می شود. قرار دادن ایمپلنت فوری برای مدتی کوتاه انجام  می شود که تعداد مراجعه ها کاهش پیدا کرده و این به نفع بیمار است  که تعداد عمل ها  نیز تا حدودی کاهش یابد.

اینفوگرافیک ایمپلنت فوری

جراحی ایمپلنت فوری چیست؟

قرار دادن فوری ایمپلنت دندان، به طور همزمان با کشیدن دندان ها انجام می شود. قرار دادن ایمپلنت در زمان کشیدن دندان و لثه های باز، در سال 1976 انجام شده است. که از همان زمان با نام ایمپلنت فوری دندان نام گرفت.

با گذشت زمان طبق مطالعات نشان داد که میزان ماندگاری این روش زیاد است و فرد می تواند در طولانی مدت از این ایمپلنت ها استفاده نماید. نتایج این جراحی به چند عامل بستگی دارد که دکتر قمری متخصص ایمپلنت در ادامه توضیح می دهند:

 • انتخاب بیمار با شرایط مناسب دهان و دندان
 • برنامه ریزی دقیق برای درمان
 • قرار دادن دقیق ایمپلنت دندان

ایمپلنت فوری چگونه انجام می شود؟

ایمپلنت فوری دندان که به عنوان درمان و جایگزین سریع برای دندان های از دست رفته و یا کشیده شده، شناخته می شود، شامل قرار دادن تاج های ترمیمی دندان طی 48 ساعت بعد از قرار دادن پایه ایمپلنت دندان در لثه است. برای رسین به ثبات اولیه در فک و دندان ها متخصص ایمپلنت می تواند از این روش استفاده کند. همچنین برای ترمیم یک دندان، این روش یک راه سریع و نتیجه بخش است.

به چه علت ایمپلنت دندان مورد استفاده قرار می گیرد؟

به دلیل تقاضای بیمار برای رسیدن به نتیجه سریع تر، از متخصص ایمپلنت است که، این روش درمانی توصیه می شود. از ایمپلنت فوری دندان به منظور درمان افرادی که دندان های جلوی فک پایین خود را از دست داده اند و یا نیاز به پروتز دندان دارند، مورد استفاده قرار گرفته و نتایج رضایت بخشی را برای افراد داشته  است.

به افراد بعد از قرار دادن ایمپلنت فوری توصیه می شود به منظور کاهش احتمال ترمیم و درمان مجدد، خارج نشدن ایمپلنت ها از لثه ها و یا خراب شدن آن ها تا چند روز رژیم غذایی نرم داشته باشند.

مزایای ایمپلنت فوری برای بیمار چیست؟

در مواردی که افراد کاندیدای مناسب این روش درمانی هستند، قرار دادن ایمپلنت های فوری دارای مزایای زیادی برای فرد است که دکتر علی قمری متخصص ایمپلنت دندان در غرب تهران به هر یک از این موارد اشاره خواهند کرد:

مدت زمان کوتاه تر برای درمان

در این روش نیاز به برش های زیاد به فک نیست .زیرا جراحی ترمیمی در روز عمل انجام می شود. به همین دلیل است که افراد زیادی ترجیح می دهند تا از ایمپلنت های فوری برای دندان های جلو استفاده نمایند.

این روش اگر توسط بهترین متخصص ایمپلنت دندان انجام شود، بالاترین میزان رضایت را خواهد داشت.

قرار دادن فوری ایمپلنت های دندان به دلیل آن که نیاز به جراحی ها و روش های پیچیده و یا پیوند استخوان ندارد، پس زمان جراحی کاهش پیدا کرده و به جای دویا چند عمل پیچیده، یک عمل انجام می شود. این روش برای تعداد زیاد دندان نیز قابل انجام است. قرار دادن ایمپلنت دندان فوری باید توسط متخصص ایمپلنت دندان تایید شده و  انجام شود.

اهمیت انتخاب ایمپلنت مناسب

مواد مورد استفاده شده در ایمپلنت های دندان باید مرغوب و تایید شده باشد. استفاده از کاشت نا مناسب دندان سبب آسیب به استخوان شده و یا حتی ممکن است پوکی استخوان و یا شرایط برگشت ناپذیری در استخوان فک ایجاد نماید.

به همین دلیل دکتر قمری متخصص ایمپلنت درغرب تهران این نکته را بیان می کنند که در زمان انجام ایمپلنت دندان، حتما در خصوص جنس و نوع ایمپلنت مورد استفاده شده ، حتما دقت نمایید.

مراقبت های بعد از ایمپلنت فوری دندان چیست؟

به دلیل آن که ایمپلنت فوری با جراحی ایمپلنت دندان در رسیدن به نتیجه تفاوت چندانی ندارند و باید از آن ها مراقبت کرد تا رضایت کافی را از کاشت دندان داشت، برخی از مراقبت های مهمی هستند که توسط متخصص ایمپلنت دندان بیان می شود. برخی از این مراقبت ها عبارتند از :

 • خودرن خوراکی ها و غذاهای نرم که به دندان ها و فک فشار وارد نشود.
 • خوردن دارو های تجویز شده (ممکن است مسکن و یا آنتی بیوتیک تجویز شود که به منظور رسیدن به نتیجه مطلوب باید طبق دستور مصرف شود).
 • حفظ بهداشت دهان و دندان
 • استفاده از مسواک نرم
 • شستشوی دهان با آب نمک ، سرم شستشو و یا دهان شویه
 • خوردن خوراکی هاس سرد و خنک در روز های اولیه بعد از جراحی به منظور کاهش تورم و خونریزی
 • عدم اعمال فشار بر روی دندان ها و فک
 • انجام ورزش های سنگین که باعث افزایش گردش خون و یا فشار می شود باید محدود شود.
 • از خوردن خوراکی و غذاهای داغ و گرم در روز های اول باید خودداری کرد.
 • به منظور کاهش تورم ناحیه جراحی می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • در صورت مشاهده خونریزی شدید، تورم و درد هایی که غیر منطقی هستند و بعد از گذشت چند روز کاهش پیدا نکرده اند، حتما با متخصص ایمپلنت دندان خود تماس بگیرید.
بیشتر بخوانید
مراحل کاشت ایمپلنت دندان

تحقق انتظارات چگونه است؟

بیماران از متخصص ایمپلنت دندان می خواهند که تجربه و مهارت کافی را در انجام این جراحی داشته باشند. همچنین در زمان انجام انتخاب بهترین روش اصلاح طرح لبخند که ایمپلنت دندان است، می خواهند معالجه ای ایمن و موثر داشته باشند. کما اینکه بیماران می خواهند در کمترین زمان ممکن با حداقل درد و ناراحتی انجام شود.

ایمپلنت فوری تکنیکی ارزشمند است که با انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت دندان که قطعا تسلط کافی را در این روش دارد، می تواند نتیجه ای ماندگار و دائمی برای فرد رقم بزند. پس در انتخاب متخصص ایمپلنت دندان خود دقت نمایید.

nobelbiocare.com/blog/tips-and-techniques/immediate-loading-whats-in-it-for-the-patient-and-practice

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

فارغ التحصیل از دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی در مقطع دکترای دندانپزشکی عمومی و فارغ التحصیل از دانشکده دندانپزشکی همدان در مقطع تخصص پریودانتیکس (جراحی لثه و ایمپلنت) و دارای بورد تخصصی پریودانتیکس، با بیش از یک دهه سابقه فعالیت درمانی حرفه ای می باشد.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

Call Now Buttonتماس با دکتر قمری