دکتر علی قمری » جراحی دهان، دندان و لثه » بهترین جراح لثه در تهران
مدت زمان مطالعه ۱۲ دقیقه

بهترین جراح لثه در تهران

وجود دندان های زیبا برای داشتن ظاهری جذاب و گیرا در هنگام صحبت کردن و خندیدن بسیار تاثیر گذار است. علاوه بر دندان ها، باید لثه هایی سالم و بدون نقص داشت تا در هنگام صحبت کردن و برقراری ارتباط با دیگران با زیبایی بیشتر دهان، اعتماد به نفس بیشتری را حس کرد. لثه ها ممکن است به دلایل مختلف و به مرور زمان دچار آسیب و بیماری شوند و یا تحلیل بروند. در این شرایط می توانید به بهترین جراح لثه و ایمپلنت در تهران مراجعه  کنید تا درمان بیماری لثه به بهترین نحو انجام شود.

در این مقاله سعی داریم تا با بیماری لثه و ویژگی های بهترین متخصص جراحی لثه در تهران آشنا شوید.

بهترین جراح لثه در تهران

بیماری لثه چیست؟

بیماری لثه یا پریودنتال (Periodontal) یک عفونت باکتریایی است که بافت لثه را آلوده می کند و باعث ایجاد التهاب، قرمزی، تورم و حتی از بین رفتن بافت استخوان اطراف دندان می شود. بیماری لثه ممکن است یک دندان یا تعدادی از آنها را درگیر کند.

جراحی لثه چیست؟

هدف از انجام جراحی لثه (Periodontal surgery)، درمان بیماری لثه و هرگونه آسیب ناشی از آن است. افراد به دلایل مختلف ممکن است جراحی لثه را تجربه کنند. مهم ترین دلیلی که ممکن است افراد به جراحی لثه نیاز پیدا کنند، ایجاد بیماری لثه ناشی از پلاک، عفونت و التهاب است. اگر با درمان های دارویی  این التهاب برطرف نگردند، جراحی لثه توسط بهترین جراح لثه پیشنهاد می شود.

بهترین جراح لثه در تهران به طور کلی ممکن است به دو دلیل، درمان بیماری های لثه و بهبود ظاهر لثه برای داشتن طرح لبخند زیبا، جراحی لثه را برای شما در نظر بگیرد.

انواع جراحی لثه

یک دندانپزشک خوب در تهران پس از ارزیابی و بررسی وضعیت دهان و لثه یکی از انواع روش های جراحی مناسب را برای شما تجویز می نماید. در ادامه به انواع روش های جراحی لثه اشاره می شود:

 • جراحی فلپ

در این روش دانپزشک بافت لثه را برش داده و باکتری ها و پلاک های سطح دندان و عمق لثه را خارج می کند. بعد از تمیز شدن سطح دندان، دندانپزشک لثه را تا کنار دندان بالا کشیده و بخیه می کند. در فیلم زیر نحوه جراحی فلپ لثه را ملاحظه می کنید:

 • جراحی گرافت (پیوند) استخوان

اگر بیماری لثه آنقدر ادامه پیدا کرده باشد که به استخوان های اطراف ریشه دندان نیز آسیب زده باشد ممکن است دندانپزشک مجبور به انجام عمل پیوند استخوان شود. پیوند استخوان را معمولا از خود استخوان دندان، استخوان مصنوعی و یا استخوان اهدا شده تهیه می کنند و این روش از ریزش دندان جلوگیری کرده و حتی ممکن است باعث رشد مجدد استخوان های طبیعی دندان شود.

 • جراحی احیای بافت

در این روش ابتدا باکتری ها از روی لثه برداشته می شود. سپس مقدار کمی از مواد بین استخوان و لثه قرار داده می شود. این کار باعث تحریک بافت شده و به بافت لثه برای بازسازی کمک می کند.

 • گرافت (پیوند) بافت

این روش به بازگرداندن برخی از بافت های از دست رفته کمک می کند. دندانپزشکان قسمت کوچکی از بافت دیگر قسمت های دهان مانند کام دهان را برداشته و برای اتصال به مناطقی که بافت آن از بین رفته استفاده می کنند. این عمل معمولا برای زیبایی دندان ها کاربرد دارد.

اقدامات قبل از جراحی لثه

در پاسخ به این که قبل از عمل لثه چه کاری باید انجام شود ، باید گفت که دندانپزشک متخصص جراحی لثه در تهران معمولاً قبل از جراحی عوامل مختلف سلامت عمومی و دهان بیمار را بررسی می کند تا عواملی را که ممکن است در فرآیند جراحی اختلال ایجاد نمایند، شناسایی کند.

بهترین جراح لثه یا بهترین دندانپزشک به بیمار توصیه می کند که دو هفته قبل از انجام جراحی لثه از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین خودداری کنند. همچنین 24 ساعت قبل از انجام عمل از کشیدن سیگار و مصرف الکل اجتناب نماید.

در برخی موارد متخصص جراحی لثه ممکن است مصرف آنتی بیوتیک را برای بیمار تجویز نماید تا ریسک ابتلا به عفونت را کاهش دهد.

نحوه درمان لثه تحلیل رفته چگونه است؟

ویژگی های بهترین جراح لثه

متخصص و جراح عالی لثه در تهران علاوه بر اینکه از مهارت و تجربه بالا در جراحی لثه بهره می برد با حوصله و درایت به بررسی مشکلات لثه و دهان می پردازند و با تکیه بر توانایی بالای خود بهترین و موثر ترین روش را به بیمار پیشنهاد می دهد.

بیشتر بخوانید
درمان تحلیل لثه

متخصص جراح لثه خوب در تهران با استفاده از بروز ترین روش ها و با به کارگیری بهترین تجهیزات جراحی لثه را برای درمان بیماری لثه و یا با هدف زیبایی لثه انجام می دهد.

یکی دیگر از ویژگی های جراح لثه خوب این است که قبل از انجام جراحی لثه اطلاعات کافی در مورد این عمل را در اختیار بیمار قرار دهد. پس از عمل جراحی لثه نیز راهکارهای موثر جهت گرفتن بهترین نتیجه و کم ترین خطر ایجاد عفونت و باکتری را به بیمار منتقل کند.

متخصص جراحی لثه با دلسوزی وقت کافی برای بیمار متقاضی جراحی لثه گذاشته و معایب و مزایای اجام عمل زیبایی لثه را به طور کامل برای بیمار توضیح می دهد.

هزینه جراحی لثه در تهران

تعرفه هزینه دندانپزشکی و جراحی لثه در هر سال متفاوت است. علاوه بر این، میزان مشکل دندان و لثه نیز بر هزینه جراحی تاثیرگذار است. به همین دلیل، حتماً باید با مراجعه به یک دندانپزشک خوب در تهران میزان هزینه جراحی لثه برآورد شود.

 بعد از جراحی لثه باید چی بخوریم؟

معمولاً بعد از جراحی لثه، دندانپزشک توصیه می کند که بیمار از مایعات سرد مانند سوپ سرد یا شیر سرد مصرف کند. هرگز بعد از جراحی لثه به سراغ مواد غذایی گرم یا نوشیدنی های گرم مانند چای نروید.

جراحی لثه در تهران

جراحی لثه چه خطراتی دارد؟

به گفته دکتر علی قمری، متخصص جراحی لثه و ایمپلنت در تهران، جراحی لثه یکی از جراحی های کم تهاجمی است که اگر توسط یک دندانپزشک خوب انجام شود، هیچ عارضه جدی وجود نخواهد داشت. ممکن است بیمار تا چند روز احساس درد خفیفی داشته باشد. این درد با خوردن مسکن هایی که پزشک تجویز می کند، رفع خواهد شد. از دیگر عوارض جانبی جراحی لثه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.     کبود شدن یا خونریزی و التهاب لثه به صورت موقت

2.     لق شدن دندان به صورت موقت

3.     حساسیت نداشتن دادن دندان به سرما و گرما به صورت موقت

مراقبت های بعد از عمل جراحی لثه

بعد از جراحی لثه، علاوه بر این که نباید از نوشیدنی ها و غذاهای گرم استفاده کنید، تا دو هفته نباید از مسواک نیز استفاده کنید. به همین دلیل باید از دهانشویه ای که پزشک توصیه می کند استفاده کنید.

پیوند لثه یکی از جراحی های حوزه دندانپزشکی است و برای افرادی استفاده می شود که لثه آن ها دچار پسروی شده و نیاز به ترمیم دارد. این عمل اگر چه ساده و بدون درد است، اما باید توسط بهترین متخصص لثه یا پریودنتیست انجام شود تا مشکلی برای دندان ها و لثه پدید نیاید. اگر به دندانپزشک مراجعه کرده اید و متوجه شده اید که نیاز به پیوند لثه دارید، قطعاً در ذهنتان سوالاتی از این قبیل مطرح می شود: جراحی پیوند لثه چطور انجام می شود؟ آیا این جراحی درد دارد؟ بهترین جراح پیوند لثه تهران چه کسی است؟ با ما در این مطلب همراه باشید تا به بررسی بیشتر این جراحی بپردازیم.

چرا جراحی پیوند لثه انجام می شود؟

لثه انسان نوعی بافت است که روی ریشه دندان ها را می پوشاند و اطراف دندان را در برگرفته است. زمانی که میزان احاطه دندان توسط لثه کم باشد، یعنی لثه پایین تر از حد معمول و خط لثه (خطی که بین دندان ها قرار دارد) باشد لثه تحلیل رفته است.  تحلیل لثه به مرور زمان و به تدریج اتفاق می افتد. به همین دلیل بسیاری از افراد متوجه آن نمی شوند و زمانی متوجه می شوند که آسیب جدی به لثه و دندان وارد شده است و فرد ناگزیر است تا برای جلوگیری از لق شدن دندان یا حتی افتادن آن، به بهترین جراح لثه تهران مراجعه کند. جراحی پیوند لثه ( Gingival grafting یا Gum grafting) کمک می کند تا لثه از دست رفته و تحلیل رفته بازسازی شود.

این جراحی علاوه بر درمان، برای زیبایی نیز انجام می شود. به کمک پیوند لثه می توان اصلاح لبخند نیز انجام داد.

جراحی پیوند لثه چگونه انجام می شود؟

جراح  با توجه به شدت آسیبی که به لثه وارد شده است و همچنین میزان پسروی لثه ها، جراحی را با روش های مختلفی انجام می دهد. پیوند لثه بعد از معاینه دندانپزشک به 3 روش زیر انجام می شود:

اینفوگرافیک پیوند لثه

پیوند لثه با گرافت و بافت همبند

پیوند لثه با بافت همبند به این ترتیب انجام می شود که جراح بخشی از بافت سقف دهان را برش می دهد. در علم پزشکی به سقف دهان فلپ گفته می شود. با برش این ناحیه، بافت زیر فلپ برداشته می شود و به قسمتی پیوند زده می شود که لثه تحلیل رفته است. به این ترتیب ریشه دندان پوشانده می شود و در نهایت بخیه زده می شود.

پیوند لثه با بافت آزاد

این روش عمل لثه برای افرادی مناسب است که لثه های نازک و شکننده دارند و برای افزایش ضخامت لثه آن ها به بافت اضافی نیاز است. این بافت به صورت مستقیم از لایه بالای قسمت بافت سقف دهان جدا می شود و به لثه نازک پیوند زده می شود.

بیشتر بخوانید
جراحی دندان نهفته

پیوند لثه با روش پدیکل (لترال)

در روش جراحی لثه تحلیل رفته با پیوند پدیکل، جراح پیوند را از سقف دهان انجام نمی دهد بلکه از بافت مجاور لثه تحلیل رفته استفاده می کند. در این روش برشی روی لثه ایجاد می کند و مقداری از بافت آن را به لثه ای پیوند می زند که تحلیل رفته است. این روش تنها زمانی انجام می شود که لثه های روی ریشه دندان های مجاور، بافت کافی داشته باشند.

بهترین جراح پیوند لثه

چه کسانی بیشتر در معرض تحلیل لثه قرار دارند؟

افراد زیر بیشتر در معرض مشکلات لثه قرار دارند و باید توجه بیشتری به سلامت لثه ها داشته باشند:

 • افراد سیگاری
 • افراد دیابتی
 • زنانی که با اختلالات هورمونی مواجهند
 • افراد مبتلا به بیماری های خاص مانند ایدز
 • افرادی که تحت درمان های خاصی قرار دارند مانند شیمی درمانی

چه زمانی باید به جراح لثه مراجعه کنم؟

در صورتی که هر یک از علائم زیر را مشاهده کردید، ممکن است لثه ها عفونت کرده باشد و باید در سریع ترین زمان به بهترین متخصص پریودنتیست تهران مراجعه کنید.

 • خونریزی لثه که چندین بار اتفاق بیفتد و با وجود 2 دقیقه فشار، بند نیاید؛
 • درد زیاد در لثه ها
 • تورم لثه
 • کبودی در ناحیه لثه
 • تب و لرز
 • مشاهده چرک و ترشحات از لثه

هیچ یک از علائم بالا را بی اهمیت تلقی نکنید و در اسرع وقت برای درمان آن اقدام کنید.

بهترین متخصص جراحی پیوند لثه تهران

جراحی لثه عملی آسان و بدون درد اما مهم است. اما اگر جراحی ترمیم لثه های مشکل دار توسط غیرمتخصص انجام شود عوارضی را به همراه خواهد داشت که سلامت دهان و دندان شما را به خطر می اندازد. به همین دلیل، در انتخاب دندانپزشک خود دقت کنید و ویژگی های زیر را در نظر بگیرید:

 • تخصص و مهارت بالا در جراحی لثه
 • صبوری و حوصله در جراحی لثه
 • رضایت بیماران از عملکرد او
 • پاسخگویی دقیق به سوالات بیمار
 • اخلاق حرفه ای
 • درمان لثه بدون آسیب زدن به دیگر بافت ها

بهترین جراح پیوند لثه تهران

مراقبت های بعد از عمل پیوند لثه

در دوران نقاهت جراحی لثه، نکات زیر را در نظر داشته باشید تا در مدت کوتاه تری بهبود پیدا کنید:

 • 1 تا 2 هفته زمان لازم است تا به طور کامل بهبود پیدا کنید. اما یک روز بعد جراحی می توانید به زندگی روزمره خود برگردید؛
 • بعد از عمل پیوند، از مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن در محل پیوند خودداری کنید؛
 • برای شست و شوی دهان از دهانشویه مناسب استفاده کنید؛
 • داروهای تجویز شده به خصوص آنتی بیوتیک ها را در زمان معین مصرف کنید؛
 • از خوردن غذاهای سفت خودداری کنید و غذا را به صورت پوره یا آبکی میل کنید؛
 • از مصرف دخانیات خودداری کنید.
 • بعد از عمل باید به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا از جوش خوردن لثه اطمینان پیدا کنید.

آیا پیوند لثه درد دارد؟

جراحی لثه اگر به درستی و توسط یک جراح لثه خوب انجام شود، هیچ دردی احساس نخواهید کرد. در زمان جراحی، از بیحسی استفاده می شود و بعد از عمل نیز با مسکن ها و آنتی بیوتیک های تجویز شده، درد بسیار کمی را تجربه خواهید کرد. اگر پیوند بافت از لثه فرد دیگری انجام شود (پیوند بیگانه)، درد کمتری خواهید داشت اما در صورتی که گرافت از کام انجام شده باشد، درد کمی بیشتر خواهد بود که با مصرف مسکن قابل کنترل است.

عوارض پیوند لثه چیست؟

اگر جراحی به شیوه صحیح انجام شود، بسیار نادر است که عوارض خطرناکی شما را تهدید کند. اما علائم زیر بعد از جراحی طبیعی است و جای نگرانی ندارد:

 • خونریزی کم از لثه
 • متورم شدن لثه
 • شل شدن دندان
 • حساس شدن دندان به سرما و گرما
 • عفونت لثه

در صورتی که این علائم مدت زیادی باقی ماند، حتماً با جراح خود تماس بگیرید.

هزینه پیوند لثه در تهران چقدر است؟

هزینه پیوند لثه بعد از معاینه و تعیین روش جراحی تعیین می شود. اگر جراحی با هدف درمان باشد، بیمه مقداری از هزینه را متقبل خواهد شد، اما هزینه پیوند لثه زیبایی تماماً به عهده بیمار است.

چگونه از تحلیل لثه جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از تحلیل لثه و در پی آن پیوند لثه، باید بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید و در صورتی که مبتلا به بیماری خاصی هستید، به صورت روتین به دندانپزشم مراجعه کنید.

کلام آخر

همانطور که اشاره شد مهم ترین عامل انجام جراحی لثه ایجاد پلاک، عفونت و التهاب لثه می باشد. با رعایت بهداشت کامل دهان و دندان ها از طریق مسواک زدن منظم، استفاده از نخ دندان و انجام معاینات دوره ای می توان از بروز بیماری های لثه جلوگیری کرد.

یک جراح لثه خوب قادر است با تخصص و تبحر بالای خود  بهترین روش ها را برای درمان بیماری لثه و یا انجام عمل زیبایی لثه به کار گیرد.

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

فارغ التحصیل از دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی در مقطع دکترای دندانپزشکی عمومی و فارغ التحصیل از دانشکده دندانپزشکی همدان در مقطع تخصص پریودانتیکس (جراحی لثه و ایمپلنت) و دارای بورد تخصصی پریودانتیکس، با بیش از یک دهه سابقه فعالیت درمانی حرفه ای می باشد.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

1 دیدگاه
 1. مرضیه مالکی

  اقای دکتر من پیش شما جراحی لثه انجام دادم واقعا کارتون عالیه. همه منو میترسوندن از جراحی ولی اصلا هیچ دردی احساس نکردم

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 3 =

Call Now Buttonتماس با دکتر قمری