دکتر علی قمری » کاشت ایمپلنت » لبخند زیبا با جراحی ایمپلنت دندان جلو
مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

لبخند زیبا با جراحی ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو یکی از روش های جراحی موثر در کاشت دندان است. افرادی که دندان های جلویی آنها به علل مختلف افتاده است می توانند با روش ایمپلنت، دندان های طبیعی، دائمی و زیبا داشته باشند. جراحی ایمپلنت ساده و کوتاه اما مهم و ظریف است و نتایج ماندگار و مطلوبی دارد. در این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی بیشتر ایمپلنت دندان جلو بپردازیم.

ایمپلنت دندان جلو

مختصری در مورد ایمپلنت دندان جلو

کاشت دندان بهترین روش جایگزین دندان طبیعی از دست رفته است. گاهی فرد به دلایل مختلف دندان های جلویی خود را از دست می دهد که این امر بر ظاهر و تکلم فرد تاثیر می گذارد. کاشت دندان روشی نوین در دندانپزشکی است که مانع از بروز مشکلاتی مانند تحلیل رفتن لثه، مشکل در تکلم و جویدن غذا می شود.

دندان های جلو به دلیل این که کاملاً در دهان جلوه دارند، از نظر زیبایی برای فرد اهمیت زیادی دارند. کوچکترین مشکلی در دندان های جلو خود را نشان می دهد، به طوری که موجب کاهش اعتماد به نفس افراد می شود. از طرفی نداشتن دندان های جلویی علاوه بر ظاهر نازیبا، مشکلات گوارشی و تکلم را برای افراد در پی دارد. از طرفی در برخی موارد به دلایل مختلفی همچون تصادف، ضربه، پوسیدگی و غیره افراد دندان های جلو خود را از دست می دهند. ایمپلنت دندان های جلو همانند دندان واقعی به نظر می رسد. طراحی و کاشت دندان در روش ایمپلنت به گونه ای است که شما تصور می کنید دندان طبیعی دارید. بدین ترتیب افرادی که دندان های جلو خود را به روش ایمپلنت کاشته اند، به دشواری می توان گفت که دندان های آن واقعی نیست. در بسیاری موارد دندان های کاشته شده به روش ایمپلنت ظاهر بهتری نسبت به دندان های طبیعی دارند. به ویژه در مواقعی که دندان های جلو شما شکسته یا کج شده باشد و یا دچار آسیب و تیرگی شده باشد.

مزایای ایمپلنت دندان جلو

لبخند زیبا با داشتن دندان های سالم و با ظاهر مرتب امکان پذیر است، اما متاسفانه از دست دادن دندان های جلو امری متداول است. از میان مزایای جراحی کاشت دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از دست دادن دندان های جلو موجب کاهش اعتماد به نفس و خود باوری افراد می شود. کاشت دندان جلو باعث افزایش اعتماد به نفس می شود؛
 • ایمپلنت دندان های جلو یک دندان دائمی با ظاهر طبیعی و کیفیت عالی را برای شما به همراه دارد.
 • ماندگاری دندان های ایمپلنت بسیار بالاست و نسبت به بریج مدت زمان بیشتری باقی می ماند.
 • مراقبت از این دندان ها مانند دندان طبیعی است و امکان مسواک زدن آن ها به راحتی میسر است.
 • شما می توانید از بریج و یا دندان مصنوعی تکی استفاده کنید ولی این موارد راه حل نهایی نیستند.
 • مشکل تکلم و غذا خوردن را برطرف می کند و فرد احساسی مانند داشتن دندان طبیعی دارد.
 • مانع از تحلیل رفتن استخوان فک و لثه ها می شود.

ایمپلنت دندان های جلو چگونه انجام می شود؟

برای ایمپلنت دندان ابتدا از محل دندان نقشه و عکس های سه بعدی تهیه می شود. طراحی دندان و پایه آن معمولاً به صورت کامپیوتری آماده می شوند. پایه ایمپلنت بر روی فک پیچ می شود و نیاز به مدت زمانی برای جوش خوردن و ارتباط با فک دارد. پس از این مدت می توان روکش را در محل خود قرار دارد. جایگذاری روکش در محل دندان حدود یک ساعت زمان می برد. روز بعد از جراحی می توانید فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرید.

ایمپلنت دندان جلو در چند مرحله انجام می ‌شود؟

متخصص جراحی ایمپلنت این روش را طی مراحل زیر انجام می دهد:

 • مشاوره اولیه
 • پیوند استخوان و کشیدن دندان
 • جایگذاری ایمپلنت
 • جایگذاری هیلینگ کپ یا تاج موقت دندان
 • قرار دادن اباتمنت (قسمتی که به ایمپلنت دندان پیچ می شود و تاج را نگهداری می کند)
 • گذاشتن تاج دائمی در ایمپلنت دندان
بیشتر بخوانید
نکات مهم برای نگهداری صحیح ایمپلنت

مراحل کاشت ایمپلنت بعد از مشاوره در جلسه اول به صورت دقیق مشخص می شود.

توضیح کامل مراحل کاشت دندان

 • پیوند استخوان نیاز : گاهی استخوان فک استحکام و ضخامت لازم را برای کاشت ایمپلنت ندارد. از این رو در ابتدای مرحله کاشت دندان حتما باید پیوند استخوان انجام شود تا بستر موردنیاز برای کاشت دندان فراهم شود.
 • جایگذاری ایمپلنت دندان : در این مرحله ایمپلنت ها در ناحیه حفره هایی که در درون لثه ایجاد شده اند جایگذاری می شوند. این پایه ها باید مدت زمان چند ماهه در محل خود قرار گیرند تا با فضای اطراف لثه جوش بخورند و ثابت شوند.
 • انتظار برای رشد استخوان : مدت زمانی لازم است تا استخوان های فک در اطراف ایمپلنت ها رشد کنند و ایمپلنت ها با استخوان فک احاطه شوند.
 • جایگذاری اباتمنت‌ها : اباتمنت در واقع رابطی میان ایمپلنت و پروتز دندانی است که سبب می شود پروتز ها به نحو ثابت تری روی ایمپلنت ها قرار گیرند.
 • انتخاب دندان‌های مصنوعی جدید و انجام مرحله آخر کاشت دندان : در مرحله آخر دندان های مصنوعی یا همان پروتز ها که شکل کلی و نیز رنگ آن ها به سلیقه شما انتخاب می شوند روی اباتمنت ها قرار می گیرد.

قبل از کاشت دندان جلو باید چه کارهایی انجام دهم؟

زمانی که شما برای کاشت دندان اقدام می کنید بهترین جراح ایمپلنت توصیه هایی را خواهد داشت که رعایت این توصیه ها نقش به سزایی در موفقیت های روند جراحی و بعد از آن خواهند داشت. دکتر قمری، جراح ایمپلنت و لثه در تهران، در مورد مراقبت های پیش از این روش درمانی نکات زیر را گوشزد کردند.

 • عدم استفاده از دارو هایی که رقیق کننده خون هستند. زیرا در روند جراحی میزان خونریزی افزایش پیدا می کند.
 • استفاده از انواع مسکن ها و نیز آنتی بیوتیک ها در مواردی که از سوی بهترین جراح ایمپلنت تجویز شود ضروری خواهند بود.
 • مهم ترین توصیه این است که چند روز قبل از جراحی باید از دهانشویه استفاده کنید.
 • بهترین جراح ایمپلنت توصیه می کند آرامش خود را حفظ کنید و استرس خود را کنترل کنید تا روند جراحی با موفقیت سپری شود.
 • قبل از انجام ایمپلنت، اگر بیماری خاصی دارید یا داروهای خاصی مصرف می کنید، حتماً دندانپزشک خود را از آن آگاه نمایید. برای مثال انجام ایمپلنت برای بیماران مبتلا به پوکی استخوان که داروهای خاصی مصرف می کنند توصیه نمی شود.

علاوه بر این مراقبت های کلی، پیش از انجام جراحی، حتماً به خوبی تحقیق و بررسی کنید تا بهترین جراح ایمپلنت در تهران را انتخاب نمایید. انتخاب یک دندانپزشک خوب در تهران می تواند روند کاشت دندان را به بهترین شکل برای شما پیش ببرد.

بعد از ایمپلنت

طول عمر ایمپلنت‌های دندانی چه مدت است؟

به طور کلی اکثر دندان پزشکان و بهترین جراحان ایمپلنت بر این باورند که ایمپلنت ها در صورتی که مراقبت های بهداشتی لازم از سوی افراد انجام شود دوامی طولانی مدت دارند. در واقع دوام آن ها تا آخر عمر است. البته صرفا در شرایطی که مراقبت های لازم انجام شده باشد.

اما از سوی دیگر پروتز ها نیز هستند که نسبت به ایمپلنت ها دوام کمتری دارند. عمر ماندگاری بین 10 تا 15 سال مطرح می شود. اما همچنان میزان بهداشت دهان و دندان در افزایش دوام و ماندگاری آن ها اثر گذار خواهد بود.

بهترین جراح ایمپلنت دندان جلو در تهران

انتخاب یک دندانپزشک خوب در نتیجه جراحی بسیار موثر است. اگر کاشت دندان به خوبی انجام نشود، می تواند باعث بروز مشکلاتی برای بیمار از جمله خونریزی و درد و احساس ناراحتی شود. به همین دلیل حتماً پیش از انجام جراحی به خوبی از عملکرد و سابقه جراح مطمئن شوید تا عمل موفقیت آمیز و بدون دردی را تجربه کنید.

دندان های جلویی به دلیل اینکه به طور دائم در معرض دید قرار دارند اهمیت زیادی دارند. ایمپلنت دندان جلو در واقع یک جراحی زیبایی دندان پزشکی محسوب می شود. ایمپلنت دندان اگر چه روشی مدرن و موثر است ولی در صورت کاشت نامناسب و غیر حرفه ای علاوه بر ظاهر ناموزون خود، مشکلاتی را برای فرد در بر دارد. دندان های جلو در صورت کج بودن، لق بودن، کاشت نامناسب و یا رنگ و اندازه غیر طبیعی جلب توجه می کنند. یکی از روش های داشتن دندان های جلویی طبیعی و زیبا مراجعه به جراح دندان پزشک ایمپلنت حرفه ای است. جراحی ایمپلنت نیاز به تخصص و مهارت ویژه دارد. افرادی که مهارت لازم را نداشته و غیر حرفه ای عمل می کنند، کاشت نامناسب دندان و عوارض جانبی برای بیمار خواهند داشت. بهترین جراح ایمپلنت دندان های جلو می تواند خیال شما را بابت داشتن دندان های طبیعی و زیبا آسوده کند.

بیشتر بخوانید
بعد از جراحی ایمپلنت دندان چه می توانید بخورید؟

هزینه کاشت دندان جلو در تهران

هزینه ای که برای انجام کاشت دندان از سوی بهترین جراحان ایمپلنت دریافت می شود از سوی متخصصین و دندان پزشکان با توجه به عوامل مختلف، متفاوت خواهد بود.

در واقع میزان مشکلاتی که در ناحیه فکی و دندانی با آن مواجه هستند و نیز میزان تخصص بهترین دکتر برای ایمپلنت نقش عمده ای در تعیین هزینه جراحی دارد از این رو درابتدا باید جلساتی را تحت معاینات و بررسی های لازم قرار گیرید تا در انتها میزان هزینه تعیین گردد.

نتیجه گیری

ایمپلنت دندان های جلو یک جراحی زیبایی دندان پزشکی بشمار می آید. با داشتن دندان های یکدست، زیبا و مرتب می توانید لبخند زیبایی داشته باشید. پس از ایمپلنت دندان های جلو روزی دو مرتبه مسواک بزنید. همچنین استفاده مداوم از نخ دندان برای جلوگیری از جرم و رسوبات در اطراف دندان توصیه می شود. دندان های ایمپلنت شده به دلیل ظاهر طبیعی و زیبایی که دارند قابل تشخیص با دندان های طبیعی نیستند، لذا می توانید با خاطری آسوده جای دندان های خالی جلویی را با آنها پر کنید. برای ایمپلنت دندان های جلو به بهترین جراح ایمپلنت مراجعه کنید.  

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

فارغ التحصیل از دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی در مقطع دکترای دندانپزشکی عمومی و فارغ التحصیل از دانشکده دندانپزشکی همدان در مقطع تخصص پریودانتیکس (جراحی لثه و ایمپلنت) و دارای بورد تخصصی پریودانتیکس، با بیش از یک دهه سابقه فعالیت درمانی حرفه ای می باشد.

برچسب ها:
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 16 =

Call Now Buttonتماس با دکتر قمری